پیام سفیر به ایرانیان مقیم یونان

پیام سفیر جمهوری اسلامی ایران در آتن به هموطنان مقیم یونان

به نام خداوند جان و خرد             کزین برتر اندیشه بر نگذرد.

با اهدای گرمترین و صمیمانه ترین سلام ها به هم وطنان عزیز و فرهیخته ایرانی مقیم یونان

برای بنده افتخار بزرگی است که بعنوان نماینده ج.ا.ایران با قدمتی به درازای چندین هزار سال تمدن و فرهنگ ملی و اسلامی، در کشور زیبا و تاریخی یونان،فرصتی برای خدمتگزاری به ملت بزرگ ایران بویژه هموطنان ایرانی مقیم این کشور برایم فراهم شده است.

تاملی بر پیشینه سوابق تاریخی ایران و یونان نشان می دهد که دو کشور همواره از روابطی حسنه و سازنده و مبتنی بر احترام به حاکمیت و استقلال یکدیگر و درک متقابل از منافع طرفین برخوردار بوده و اراده سیاسی رهبران دو کشور بر تحکیم و تقویت این روابط، گسترش همکاریها و تعامل سازنده، تعلق گرفته است. 

اینجانب به همراه تمامی همکارانم در سفارت ج.ا.ایران در آتن مصمم هستیم به پشتوانه روابط و تعاملات عمیق تاریخی بین دو کشور و بهره گیری از همکاری و همراهی ارزشمند شما ایرانیان فرهیخته و توانمند مقیم، از تمامی ظرفیتها و امکانات موجود برای توسعه و تقویت روابط دوجانبه و تامین و حفظ منافع ملی استفاده نموده و صفحه جدید دیگری از دوستی و مودت بین دو کشور را بر پایه منافع مشترک بگشائیم.

بدیهی است همراهی و مساعدت شما عزیزان مسیر رسیدن به این هدف را هموار و تسهیل خواهد نمود و من در همین جا دست همکاری شما هم میهنان عزیز را به گرمی می فشارم و اعلام می کنم که نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در اتن خانه شماست و اینجانب و همکارانم با همه توان و امکانات، میزبان و در خدمت شما عزیزان هستیم.