امروز دوشنبه  ۲۳ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۸/۲۱- ۱۲:۵۶

پلیس یونان یک گروه تروریستی را متلاشی کرد

آتن- ایرنا- به گزارش رسانه‌های یونانی و به نقل از بیانیه پلیس این کشور، نیروهای مبارزه با تروریسم یونان به همراه نیروهای پلیس در ساعات پایانی شنبه شب با حمله به مخفیگاه یک گروه تروریستی تعدادی از اعضای این گروه را دستگیر کردند.

 

پلیس یونان یک گروه تروریستی را متلاشی کرد

آتن- ایرنا- به گزارش رسانه‌های یونانی و به نقل از بیانیه پلیس این کشور، نیروهای مبارزه با تروریسم یونان به همراه نیروهای پلیس در ساعات پایانی شنبه شب با حمله به مخفیگاه یک گروه تروریستی تعدادی از اعضای این گروه را دستگیر کردند.

پلیس مبارزه با تروریسم یونان طی این بیانیه اعلام کرد که نیروهای ویژه امنیتی این کشور تحرکات اخیر گروه تروریستی"انقلاب خودمختار" را از مدت ها پیش به دقت زیر نظر داشته اند و با یک حمله ناگهانی به محل مخفیگاه این گروه تعداد ۱۴ نفر از اعضای این گروه را دستگیر کرده اند.

بر پایه همین گزارش، تعداد زیادی نیز سلاح کلاشنیکف و انواع سلاح های دیگر و مقدار زیادی فشنگ و نارنجک در مخفیگاه این گروه بدست نیروهای مبارزه با تروریسم افتاده است که با دقت در حال بررسی قرار دارد.

رسانه‌های یونانی نیز روز یکشنبه گزارش دادند که پیش از این اعضای این گروه به تعدادی از مغازه‌ها، منازل و دفاتر احزاب سیاسی حمله کرده بودند و بر اساس نوع سلاح ها و نحوه جمع آوری آن در مخیگاه، به نظر می رسد که درصدد  اقدامات گسترده تری به پلیس و مراکز حساس یونان بوده اند.

رسانه‌های یونانی به نقل از مسئولان امنیتی اعلام کردند، به نظر می رسد که این گروه درصدد گسترش حملات خود در زمان برگزار مراسم قیام دانشجویی یونان یعنی روز ۱۷ نوامبر(هفته آینده) بوده اند که با این اقدام ناگهانی و حساب شده نیروهای مبارزه با تروریسم از رخ دادن اقدامات تروریستی جلوگیری به عمل آمده است.

گفتنی است که روز ۱۷ نوامبر از سال ۱۹۷۴ میلادی به مناسبت قیام دانشجویی در دانشگاه پلی تکنیک بر علیه  حکومت دیکتاتوری نظامی یونان، به روزی مهم در تاریخ یونان مبدل شده است و هرساله با برپایی تظاهراتی گسنرده معترضین به سیاست های آمریکا به سوی سفارت این کشور راهپیمایی می‌کنند زیرا معتقد هستند که حکومت سرهنگ های دیکتاتور که از سال ۱۹۶۷ تا اواخر سال ۱۹۷۳ در یونان قدرت را بدست داشتند با حمایت آمریکا روی کار آمده بودند. به همین دلیل هرساله شهروندان یونانی با تجمع در مقابل سفارت آمریکا، سیاست های این کشور مبنی بر حمایت از دیکتاتورها  و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها را محکوم می‌کنند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما